Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Elfogadom
Termékek Menü
+36 30 608 9021

Fűtésszigetelés egyszerűen - Tubolittal

Tubolit szigetelésA fűtésszezonnak hamarosan vége van, és ajánlatos megragadni az alkalmat a nyári időszakban a fűtési rendszerünk szükség szerinti korszerűsítésére, illetve a szigetelésünk állapotának ellenőrzésére, rendbe tételére. Nagyon fontos, hogy a csöveinket soha ne hagyjuk szabadon, szigeteletlenül, hiszen hőszigetelés nélkül rengeteg energiát pazarolunk el évente!

 

Rongy szigetelésRégebben előszeretettel szigetelték a fűtéscsöveket gipsszel és textildarabokkal, ez egyáltalán nem a legmegfelelőbb módszer, arról nem is beszélve, hogy sokkal melósabb, mint kész csőhéjakkal egy esztétikailag is elfogadható anyaggal megoldani ezt a feladatot. A sérült szigetelés szintén problémát jelent, hiszen azon túl, hogy marha ronda, méretétől függően jelentős hőveszteséget okozhat.

Az anyag, amivel a fűtéscsöveket szigeteljük, függhet attól, hogy a csöveink beltérben, vagy kültérben helyezkednek el, illetve attól, hogy milyen hőmérsékletű csöveket kell szigetelni. Több lehetőségünk is van, hogy megfelelően a csőben tarthassuk a meleget és ne hagyjuk elszökni. A legegyszerűbb dolgunk tulajdonképpen akkor van, ha a kazánunk és a fűtéscsöveink is a házon, lakáson belül helyezkednek el, hiszen ebben az esetben valószínűleg egyféle szigetelőanyag tökéletes megoldást fog nyújtani, aminek a szerelése is egyszerű és gyors is. Az egyik lehetőségünk beltérben a polietilén csőhéj, ami hajlékony, de nem gumiszerűen rugalmas anyag. Ebben a bejegyzésben erről az anyagról írunk részletesen, hogy jobban megismerhessétek a tulajdonságait és felhasználhatóságát is. A webáruházunkban elérhető az Armacell cég által gyártott, kiváló minőségű Tubolit csőhéj.

 

Polietilén csőszigetelésBeltérben, szabadon vezetett csöveknél a Tubolit DG a legalkalmasabb fűtésre, ez az anyag erős, ellenálló szigetelés, mely kiválóan csökkenti a fűtési vezetékek hőveszteségét. Ez az anyag természetesen melegvíz vezetékekre éppúgy alkalmas, mint a fűtési csövek szigetelésére. A Tubolit DG zártcellás szerkezetű habosított polietilén, melyet a fűtés- és szanitertechnikában is egyaránt alkalmaznak. Az anyag alacsony hővezetésének köszönhetően minimalizálja a hőveszteséget, ez akár 80%-ot is jelenthet. Hidegvíz vezetékek szigetelésénél is tökéletes megoldás, hiszen megelőzi a kondenzáció kialakulását is. A Tubolit DG polietilén csőhéjakat egészen nagy átmérőig és nagy falvastagsággal is gyártják, így az ipari felhasználása is általános, gépészeti kivitelezők az épületen belül vezetett fűtésrendszereket ezzel a szigetelőanyaggal szerelik, erre a feladatra ez a legkorszerűbb megoldás. Alkalmazási hőmérséklete egészen 100°C-ig garantált – az öntapadós, ragasztós Tubolit DG anyagoknak, mint pl. a szereléshez alkalmazható javítócsíknak az alkalmazási hőmérséklete 85°C-ig terjed. Ennek az anyagnak a színe szürke, szigetelésvastagsága 5-30 mm-ig terjedő palettán mozog, az általánosan alkalmazott falméretek 9, 13 és 20 mm. A standard falméretekkel 12 mm-es átmérőtől egészen 114 mm-ig raktári méretek, így azok akár azonnal kiszolgálahatóak a webáruházunkon keresztül.

 

Szigetelés rögzítés Tubolit klipsszel Többször utaltam a szerelés egyszerűségére, így nézzük a gyakorlatot. A Tubolit DG szigetelő csőhéjak felrakása egy szerelés alatt álló még nem kész rendszeren a legegyszerűbb, hiszen akkor akár a csöveinkre vágás nélkül is telepíthetjük, egyszerűen csak ráhúzzuk a csőre, a csőhéj végek illesztésénél ragasztóval rögzítjük egymáshoz a szigeteléseket és tulajdonképpen kész is van. Egy meglévő rendszernél már picit bonyolultabb a dolgunk, de nagy segítséget jelent a csőhéjakon található hosszanti irányban végigfutó jelzés értékű bevágás, melynek mentén egy éles késsel, vagy szikével pillanatok alatt végighasíthatjuk a szigetelőanyagunkat. A csőhéjat ráhelyezzük a csövünkre és a legegyszerűbb megoldás egy fűtéscső, vagy melegvizes cső esetében a ragasztás és/vagy a Tubolit klipszes rögzítés, ami egy nagyon egyszerű kis műanyag szerkezet, egy „C” betűt formázó kapocs, amely mindkét végével belekapaszkodik a rögzítendő anyag két felébe. Ezt a Tubolit klipszet kb 10 cm-enként érdemes felrakni. Amennyiben hidegvíz vezetéket szigetelünk, mindenképp ajánlott a ragasztó alkalmazása, illetve a javítócsík használata, hiszen ennek segítségével kerülhető el a kondenzáció kialakulása és elérhető a maximális párazárás.

 

A videóban megtekintheted a polietilén csőszigetelés lépéseit:

 

A polietilén szigetelés a videóban látható módon egyszerűen felrakható a szigetelendő csővezetékre. A szükséges anyagokat ide kattintva megtalálhatod webáruházunkban: